Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Weekendowy wyjazd na własną rękę

Weekendowy wyjazd na własną rękę

Biura podróży przechodzą ostatnio do lamusa. Coraz więcej osób pragnie samemu organizować swoje wyjazdy, nie tylko te wakacyjne, ale również weekendowe. Wolimy sami przygotować plan wycieczki i nie podporządkowywać się z góry narzuconemu przez organizatorów. Możemy dzięki temu zobaczyć wszystko to, na co mamy ochotę i nikt nie będzie nas przy tym poganiał.

Organizacja

Na początek musimy dokładnie wiedzieć, dokąd chcemy się wybrać. W zależności od tego, czy będzie to Polska czy kraj zagraniczny, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak chociażby potrzebne dokumenty. W Polsce jesteśmy tak naprawdę przygotowani na wszystko. W obcym kraju musimy mieć ze sobą nie tylko dowód czy paszport, ale również kartę ubezpieczenia NFZ, którą wyrobimy bezpośrednio na miejscu, jeszcze tego samego dnia. Warto mieć również wykupione dodatkowe ubezpieczenie, na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Zagraniczne wyjazdy to przede wszystkim konieczność wykupienia tanich lotów o które w dzisiejszych czasach bardzo łatwo. Samoloty okazują się nieraz najtańszymi środkami lokomocji biorąc pod uwagę oddalone o tysiące kilometrów miejscowości.

Noclegi

Zakwaterowanie to również nie kłopot. Coraz częściej najlepsze oferty można znaleźć nie tylko na stronach typu booking.com lub tri vago. Wiele osób znajduje również najciekawsze oferty na popularnym serwisie airbnb, gdzie lokalni mieszkańcy oferują współdzielenie pokoju, osobny pokój lub całe miejsce na wynajem. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż hotel, a przy tym pozwala poznać kulturę innego kraju i narodu. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku chęci poznawania nowych ludzi będzie couchsurfing, czyli platforma, na które ludzie z całego świata oferują nocleg u siebie w domu w zamian za… wymianę kulturową!

Plan wycieczki

To co musicie zobaczyć, to najważniejsze obiekty z których słynie miasto do którego się wybieracie. Najlepiej będzie jeśli zobaczycie je już pierwszego dnia by w kolejnych dniach, móc cieszyć się życiem miasteczka. Zwiedzajcie wąskie uliczki, a przede wszystkim, pytajcie miejscowych co warto zobaczyć i przede wszystkim – gdzie warto spróbować lokalnych przysmaków. Nic tak bowiem nie cieszy jak testowanie regionalnych potraw. To wspomnienia, które pozostaną u Was na zawsze. Nie zapomnijcie oczywiście o dobrym aparacie, ponieważ zdjęcia z każdej podróży to również najlepsza pamiątka. Możecie po latach wspólnie ogląda je z najbliższymi i wspominać miłe, beztroskie i wakacyjne chwile z daleka od domu, problemów i codzienności.