Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Trzy stolice europy, które warto dowiedzieć podczas wakacji

Trzy stolice europy, które warto dowiedzieć podczas wakacji

Europa to kontynent bardzo barwny, wciąż nieodkryty przez wielu jej mieszkańców. Stajemy się coraz bardziej otwarci na nowe miejsca i kultury, a poznawanie sąsiednich krajów zaczynamy właśnie od ich stolic. Nic w tym dziwnego. To właśnie w głównych miastach każdego kraju toczyła się zazwyczaj jego największa historia. Można zatem podziwiać ogromny dorobek historyczny jak i kulturalny. Wakacje to także okres wyjazdów i właśnie w stolicach turystów jest najwięcej. Najlepiej więc odwiedzić je we wrześniu, kiedy to pogoda jeszcze dopisuje, a ruch turystyczny zmniejsza się niemal o połowę. W takich warunkach dużo łatwiej jest oglądać zabytki i podziwiać piękno zagranicznych miast.

Rzym

Wieczne miasto, ponieważ właśnie tak określa się stolicę słonecznej Italii to kolebka historii naszego świata. To właśnie tam żyli najwięksi starożytni władcy o których uczymy się na lekcjach historii. Każdy z nas powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć spuściznę starożytnych Rzymian, której ruiny możemy współcześnie podziwiać w Rzymie. Obowiązkowym punktem na mapie jest Koloseum, miejsce walk gladiatorów i centrum rozrywki starożytnych Rzymian. Nie możecie ominąć także Forum Romanum, Kapitolu, Schodów Hiszpańskich i Fontanny Di Trevi. Będąc w Rzymie, koniecznie trzeba skosztować pizzy, spaghetti, a także tradycyjnych włoskich lodów, których smak będzie niepowtarzalny. Wieczorem warto wybrać się nad brzeg Tybru i podziwiać przygaszone latarnie, które sprawiają, że właśnie Rzym uważany jest za jedno z najpiękniejszych i najromantyczniejszych miast w Europie.

Paryż

Miasto zakochanych to drugie po Rzymie najpopularniejsze miasto w Europie. Mówi się, że każda kobieta marzy o podróży do Paryża ze swoim ukochanym. Będąc w stolicy Francji, koniecznie odwiedźcie Wieżę Eiffel’a, Muzeum Louvre oraz Pola Elizejskie, a także słynne Mouline Rogue. Warto wybrać się także na romantyczny spacer brzegiem Sekwany i podziwiać o zmroku doskonale oświetloną katedrę Notre Dame, gdzie żył legendarny, baśniowy dzwonnik. Dla tych, którzy uwielbiają poznawać nowe smaki, koniecznie powinni spróbować ślimaków oraz żabich udek, a także słynnych paryskich makaroników. Przyjemnie będzie również zjeść na lunch gorącą bagietkę prosto z piekarni i popijać ją słodkim, francuskim winem.

Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z najdroższych miast w Europie, jednak warto zobaczyć historię całej anglosaskiej kultury, która się tam rozwijała. Po typowej angielskiej herbacie oraz jajkach na bekonie, które koniecznie musicie zjeść na śniadanie, wybierzcie się na wycieczkę pod Buckingham Palace, gdzie oficjalnie rezyduje królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Nie omińcie słynnej Brigith Gallery gdzie znajdują się Słoneczniki pędzla Van Gogha, a także Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podziwiać można prawdziwe szkielety dinozaurów. Na zakupy wybierzcie się do legendarnego Harrods, najstarszego domu towarowego w Londynie. Wieczorny spacer brzegiem Tamizy zakończcie przy Tower Bridge lub też przy słynnym Big Benie, skąd macie już blisko do London Eye – wielkiego, diabelskiego młyna z którego rozpościera się widok na cały Londyn. Będąc w Londynie możecie spotkać całkowicie multikulturową społeczność. Przyjeżdżają tam ludzie z całego świata, którzy mówią w setkach języków.

Podróż po stolicach Europy będzie doskonałą wycieczką zarówno dla całej rodziny jak i dla dwojga. Będzie się świetnie bawić i przywieziecie ze sobą mnóstwo wspomnień oraz cudownych zdjęć. Nie zapomnijcie o wysłaniu pocztówek do najbliższych z widokiem na największe atrakcje tych miast. Oni będą widzieli je na obrazkach, a Wy widzieliście je na żywo.